Maszyna CNC – czy warto zakupić ją do swojego warsztatu?

Data dodania: 03.07.2018


Jesteś specjalistą w dziedzinie obróbki drewna? A może dopiero zaczynasz działać w tej branży i powoli robisz rozeznanie rynku? Niezależnie od tego, jak długo zajmujesz się takim zajęciem, jak obróbka drewna – na pewno słyszałeś o takim urządzeniu, jak maszyna CNC. Jest to urządzenie o skomplikowanej budowie, które jest bardzo zaawansowane technicznie i posiada wiele różnorodnych funkcji. Jej podstawowe zadanie to usprawnienie obróbki materiałów drewnianych i większa automatyzacja procesu produkcyjnego. Maszyna CNC ma bardzo pozytywne opinie wśród stolarzy – daje ona możliwość ograniczenia ingerencji ludzkich rąk w czasie produkcji. Jej popularność rośnie z roku na rok – producent maszyn do obróbki drewna Winter Poland podkreśla, że jest to zawsze korzystna inwestycja, która może na dobre usprawnić twoją codzienną pracę. Kiedy masz w planach zakup takiej maszyny, jak obrabiarka CNC, musisz dowiedzieć się o kilku istotnych rzeczach. Maszyny CNC dzielą się na dwa typy – część z nich sprawdzi się lepiej w obróbce profesjonalnej, część jest przeznaczona do prac amatorskich.

Frezarka – wszystko co powinieneś wiedzieć, na temat tego narzędzia!

Czym różni się profesjonalna obrabiarka CNC od amatorskiej? To bardzo proste – maszyna profesjonalna służy głównie automatyzacji pracy, która z kolei gwarantuje zwiększony zysk. Taka maszyna często jest w stanie wyprodukować przedmioty, których cena będzie wyższa niż sam koszt produkcji – właśnie dlatego maszyny tego typu nie będą najmniejszym wydatkiem, jednak pamiętajmy o zyskach, na jakie możemy liczyć. Ostateczny zysk zależy od wielu czynników, takich jak cena danego materiału, koszt wynagrodzenia osoby, która zajmuje się obróbką oraz koszt samej maszyny. Do tego należy doliczyć dodatkowe koszty, takie jak energia lub dodatkowe wyposażenie sprzętu. Obrabiarka CNC musi być urządzeniem z uniwersalnymi funkcjami, aby przyniosła nam zysk.

Schody Szczecin

Amatorska obrabiarka CNC często nadaje się tylko do celów hobbystycznych – jeżeli zajmujesz się modelarstwem lub wytwarzasz przedmioty sztuki użytkowej – będzie ona idealna dla ciebie. Tego typu zastosowanie maszyny CNC wyklucza szybką pracę – robimy to hobbystycznie, więc nie musi się nam spieszyć. Jakość produktów w amatorskiej produkcji również nie musi być idealna – ważne jest to, że wyszły one spod naszych rąk! Amatorska obrabiarka na pewno będzie posiadała nieco gorsze parametry – producent maszyn do obróbki Winter Poland podkreśla, że profesjonalny sprzęt jest dużo chętniej kupowany i wykorzystywany w pracy nad materiałem drewnianym.

Szlifierki Szerokotaśmowe