Maszyna CNC do obróbki drewna – na jaką postawić?

Data dodania: 03.07.2018


Być może wydaje ci się, że maszyna CNC jest na rynku od niedawna i stanowi rodzaj nowinki technologicznej? Sytuacja ma się nieco inaczej – obecnie maszyny CNC są bardzo popularne na rynku wśród właścicieli warsztatów stolarskich oraz większych przedsiębiorstw produkujących przedmioty z drewna. Firmy stolarskie, które chcą przetrwać na rynku oraz wciąż się rozwijać nie mają wyboru – muszą regularnie wdrażać nowe rozwiązania w kwestii obróbki. Każdy, kto odpuści unowocześnianie warsztatu może liczyć się w tym że w przeciągu kilku lat jego przedsiębiorstwo stanie się przestarzałe i co idzie za tym dalej – nieefektywne. Na pewno czujesz, że taka sytuacja często prowadzi do zawieszenia działalności firmy, która nie otrzymuje nowych zleceń. Maszyna CNC jest bardzo popularnym zakupem – przyjrzyjmy się jej zaletom! Jako pierwsze warto wymienić to, ze maszyna CNC podnosi szybkość pracy oraz precyzję wykonywanych przedmiotów. Maszyna ta może funkcjonować na przykład w branży motoryzacyjnej, gdzie szybkość ma niebanalne znaczenie. Tego typy sprzęt jest też bardzo dokładny, do tego stopnia, że może być wykorzystywany do produkcji detali.

Jak wybrać dobrą piłę formatową?

Producent maszyn do obróbki drewna Winter Poland dobrze wie o tym, że zaledwie jeden dzień pracy z profesjonalnym sprzętem może przynieść efekty podobne do całotygodniowej pracy na maszynie starego typu. Pamiętaj o tym, że dokładność pracy wpływa na skrócenie czasu produkcji oraz na ograniczenie liczby materiału, który idzie do kosza. Dzięki temu mniejsze zużycie materiałów produkcyjnych jest jak najbardziej możliwe. Maszyna CNC może także umożliwić ci ograniczenie kosztów osobowych – tak się składa, że do produkcji tej samej ilości produktów możesz wykorzystywać o połowę mniejszą liczbę pracowników – a twoje zyski będą wciąż rosły. Nie musisz od razu zwalniać połowy swojego zespołu – wydeleguj ich do pracy przy innych stanowiskach!

Zanim dokonasz takiego zakupu, jak maszyna CNC do obróbki drewna, musisz odpowiedzieć sobie na ważne pytanie – kupić nowy sprzęt a może lepiej zainwestować w używany? Używane maszyny na pewno będę nieco tańsze, pamiętaj jednak że były wcześniej użytkowane – przez jaki czas – tego nie dowiesz się nigdy i od nikogo. Co prawda cena używanych sprzętów może być bardzo kusząca, ale jeżeli ktoś bardzo długo używał maszyny, może być ona narażona na częste usterki, które generują olbrzymie koszty. Właśnie dlatego rekomendujemy wybór nowej maszyny CNC – producent maszyn do obróbki drewna Winter Poland podkreśla, że jest zawsze gwarancja spokoju, dzięki sprawnemu serwisowi.

Tokarki CNC