Co można stworzyć w obrabiarce CNC?


Technologia cały czas gna do przodu, wymyślane są nowe sprzęty i ułatwienia, aby przyspieszyć pracę produkcyjną oraz wyeliminować z produkcji czynnik ludzki. Bez wątpienia człowiek nie jest w stanie tak precyzyjnie obrobić danego materiału. Dlatego już na początku XX wieku zaczęto obmyślać maszyny, które znacznie przyspieszą pracę w zakładach stolarskich, a co za tym idzie przyniosą przedsiębiorcy zyski. I tak powstała maszyna CNC, która do dnia dzisiejszego przeszła sporą transformację.

Co to jest CNC?

CNC, czyli obrabiarka sterowana numerycznie ( Computerized Numerical Control). CNC to maszyny wyposażone w mikrokomputer, które można dowolnie zaprogramować. Maszyny te działają według wytycznych wpisanych do programu. Pełna automatyzacja stolarni zaczyna się wraz z zakupem centra obróbczego CNC

Zastosowania maszyny CNC

Maszyna CNC daje nam dużo różnych możliwości tworzenia niepowtarzalnych wyrobów. Obrabiarka CNC może być przystosowana do obróbki metalu, bądź drewna. W zależności od noży, jakie są w pile, bądź od frezu jaki jest we frezarce. O tym jaki frez najlepiej wybrać do produkcji mebli przeczytasz tutaj.

Maszyna CNC z możliwością programowania może być to na przykład:

Frezarka CNC

Tutaj w zależności od rodzaju frezu możemy obrabiać dany materiał bez konieczności używania rąk. Wszystkie parametry wpisujemy do programy i z maszyny wyjeżdża nam gotowy, obrobiony element.

Tokarka do drewna CNC

Przeznaczona do obrabiania okrągłych lub półokrągłych elementów, jak stożki, kule, wałki. Skrawa drewno za pomocą ruchu obrotowego.

Laser włóknowy

Laser to najnowocześniejsza technologia w skrawaniu i wykrawaniu metalu. Laserem możemy wyciąć precyzyjnie każdy kształt i rozmiar jakiego potrzebujemy. Rozmiar jest ograniczony jedynie wielkością maszyny. Można nim obrabiać na przykład stal nierdzewną lub stal węglową. Więcej o laserach włóknowych dowiecie się tutaj

Centrum obróbcze CNC

Zazwyczaj zawiera frezarkę bądź tokarkę, można w nim tworzyć niezwykłe prace artystyczne, jak również tworzyć zakończenia do mebli, ozdobniki do schodów lub do wystroju wnętrz i praktyczne podstawowe narzędzia jak otwieracz do piwa, czy śrubokręt. Centrum obróbcze CNC zazwyczaj posiada również swój system odpylania i odciągania pozostałości po obróbce.

Maszyny Winter

Maszyny Winter CNC zrewolucjonizowały rynek stolarski. Dzięki maszynom CNC praca w stolarni stała się o wiele łatwiejsza i wymagająca mniej nakładu pracy. Kiedy zaopatrzymy naszą stolarnię w wysokiej jakości maszyny – możemy liczyć na szybki zwrot zainwestowanych pieniędzy. Klienci coraz bardziej doceniają wyjątkowość i za wszelką cenę chcą mieć coś, co zostało stworzone specjalnie dla nich.

Dlatego chcąc utrzymać się na rynku, powinniśmy iść z duchem czasu i zaopatrzyć naszą stolarnię w maszyny CNC, które znacznie usprawnią pracę każdego zakładu stolarskiego.